¨Nie dajecie nam śnić, nie damy wam spać¨

Jak było do przewidzenia, protestów nikt nie zatrzymał. Policja jedynie informuje demonstrantów, że manifestacja jest nielegalna. Na place dalej ściągają ludzie w każdym wieku, z dziećmi, z psami, z kanarkami. Mimo, że najbardziej rzucającymi się w oczy figurami są perroflautas (dosłownie ¨psyflety¨), czyli młodzież tak zwana alternatywna, z krótko ostrzyżonymi włosami lub dreadami do pasa, w szarawarach i często z różnego rodzaju pieskami właśnie, to na manifestacji reprezentowane są praktycznie wszystkie grupy społeczne. Widać ludzi starszych, rodziców z niemowlakami w wózeczkach, ludzi o kulach i na wózkach, blokersów, dzieci kwiaty i panów w starannie wyprasowanych koszulach.

Demonstracje oprócz uporu zaskakują organizacją. Jest wiele stolików odpowiedzialnych za zbieranie podpisów pod manifestem. Jest przechowalnia bagażu, gdzie osoby, które co noc śpią na placu mogą zostawić swoje plecaki i karimaty. Jest punkt medyczny, który oprócz pomocy w nagłych wypadkach oferuje masaże najbardziej zmęczonym. Jest punkt zbiórki żywności – co zaskakujące, ludzie nie tylko kupują napoje i suchy prowiant dla manifestantów, ale również gotują specjalnie dla nich obiady. Jednak mnie najbardziej zdziwił widok zbuntowanej młodzieży paradującej z miotłami i szufelkami, i z precyzją chirurga zamiatającej z placu nie tylko niedopałki, ale najdrobniejsze pyłki.

Dziś dzień wyborów, a jutro okaże się, czy tygodniowe nawoływanie do bojkotu dwóch najbardziej skorumpowanych partii dało jakiekolwiek rezultaty.

¨Mamy jedno marzenie, nie blokujcie nam życia¨

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: